Propozycje zmian

Kombajnista

Neighborhood Watcher
Staff member
Cześć!

Ponieważ polska sekcja forum doczekała się moderatora w postaci mojej skromnej osoby, dlatego chciałbym zapytać Was, jako bywalców tego miejsca, jakie macie pomysły na jego usprawnienie. Osobiście myślałem o stworzeniu tematów dla poszczególnych województw w sekcji ogłoszeń. Myślę, że to zmniejszy chaos, jaki tam teraz panuje, a tych 16 wątków wystarczy w zupełności do poznania nowych osób. Zacząłem również tłumaczyć regulamin forum, planuję się z tym uporać do końca tygodnia. Będę wdzięczny za Wasze sugestie.
Zapraszam do kulturalnej i konstruktywnej dyskusji.
 
No tak, to jest bardzo dobry pomysł z tymi wątkami ale obawiam się że może się czasami syf zrobić zwłaszcza jak będą nowe osoby które nie będą miały dostępu do wiadomości prywatnych i będą starały się dowiedzieć czegoś o kimś w wątku zamiast poczekać aż napiszą te 10 wiadomości
 
Dlatego planuję utworzenie wątków w stylu "Zanim założysz nowy temat" i "Najczęściej zadawane pytania". Może dzięki temu nasze podwórko będzie bardziej uporządkowane.
 
Zmora zoo forum od początku była jedna i ta sama - spamy z anonsami. Przypiął bym tutaj wątek wyjaśniający że anonse można tworzyć w innym dziale. I oczywiście sprzątał codziennie te które się tutaj mimo to pojawią. Stworzył bym też osobną kategorię dla "jestem samotnym panem szukam pani z psem" żebyśmy nie musieli tam w ogóle zaglądać.
 
Jestem ciekaw jak to teraz będzie wyglądało ze zgłaszaniem postów. Czy Ty obsługujesz tylko polskie reporty, polskie i angielskie i czy inni moderatorzy sprawdzają reporty po Polsku czy raczej będą je zostawiali Tobie. Do teraz raczej wszyscy zgłaszali po Angielsku. Jeśli nie ma podziału jako takiego jeśli chodzi o język posta to można by zrobić wątek odpowiedzialny za zgłaszanie tylko po Polsku bo czasami ciężko w reporcie wytłumaczyć w czym jest problem po Angielsku jeśli wątek jest po Polsku. Na pewno pomogłoby to też osobom które nie ogarniają angielskiego na udzielanie się też w tej kwestii na forum. Nie każdy przegląda wszystkie działy a jeśli teraz mamy regulamin na forum to więcej osób zrozumie co jest dozwolone co nie i może chętniej będą zgłaszać rzeczy które nie powinny być na forum
 
Jednemu podoba się to , a innemu tamto . I jak pokazuje bywanie na innych forach to po porządkach forum zostaje zamknięte albo martwe . Nawet oburzanie się na podszywające pod kogoś innego osoby źle się kończy , bo zaraz nie będzie miał kto pisać
 
Jednemu podoba się to , a innemu tamto . I jak pokazuje bywanie na innych forach to po porządkach forum zostaje zamknięte albo martwe . Nawet oburzanie się na podszywające pod kogoś innego osoby źle się kończy , bo zaraz nie będzie miał kto pisać
Nie wiem, skąd taka opinia, ale porządki są potrzebne, ponieważ obecnie trudno się odnaleźć w gąszczu tych samych wątków. Przestrzeganie pewnych zasad, które zresztą są egzekwowane na "normalnych" forach, to coś oczywistego. Bez tego forum rzeczywiście może umrzeć.

Stwórzcie temat, post na dzień dobry z przywitaniem się, przedstawieniem bo większość tu właśnie tylko takich tematów i rozpierducha się robi z tegoż to powodu.
Powtarzają się głównie "anonse" regionalne. Dyskusji jest u nas bardzo mało, nad czym ubolewam.
 
Jednemu podoba się to , a innemu tamto . I jak pokazuje bywanie na innych forach to po porządkach forum zostaje zamknięte albo martwe . Nawet oburzanie się na podszywające pod kogoś innego osoby źle się kończy , bo zaraz nie będzie miał kto pisać
Lepiej żeby nie pisał nikt niż żeby pisali faceci podający się za kobiety. Nie ma nic bardziej toksycznego w jakiejś społeczności niż osoby które nie respektują zasad a tym bardziej osoby które świadomie to robią tylko po to żeby zyskać jakieś korzyści. Jeśli nie będzie pisał nikt to będzie wiadome że w Polsce ta społeczność jest martwa i będzie to taka sama sytuacja jak gdyby pisało tutaj 50 facetów podających się za dziewczyny bo nic te osoby nie wnoszą do społeczności. Są one tylko pożywką dla facetów którzy mają jakieś zaburzenia w postrzeganiu świata i kobiet tak jakby one nic innego nie robiły w życiu tylko 10 razy dziennie ruchały się ze zwierzętami. Chcą wiedzieć każdy szczegół, chcą od razu wiedzieć jak wyglądasz i tak dalej. Ja rozumiem fajnie sobie popisać ale to jest forum a forum służy do dyskusji na różne tematy. Ludzie wolą się spytać w prywatnych wiadomościach jakiegoś faceta podającego się za dziewczynę np. czy można zarazić się czymś od psa a ten mu odpisze "nie no, ja rucham się z psami 3 razy dziennie i nic mi nie jest" a chłop ani razu pewnie nawet psa na oczy nie widział i zgrywa kozaka tylko dlatego że są to wiadomości prywatne i nikt go za to nie rozliczy a po drugie ten chłop który myśli że pisze z dziewczyną łyknie wszystko tak jakby chciał żeby ona łykała bo tacy faceci chyba naprawdę mają mózg w zupełnie innej części ciała.


Tak już odbiegając od tematu facetów podających się za dziewczyny to ten wątek jest dobrym przykładem tego że na tym forum się dyskutuje. Mianowicie można by przypiąć wątek, zamknąć możliwość odpowiadania i napisać w nim żeby propozycje zgłaszać w prywatnych wiadomościach ale wtedy nie byłoby możliwości dyskusji. Ktoś rzuci pomysł a ktoś inny rzuci jego wady i ciągnie się dyskusja. To że ludzie nie potrafią dyskutować i obrażają się od razu po tym jak przedstawisz im argumenty jest dla mnie śmieszne. Raz ktoś ma rację a raz ktoś jej nie ma i to że ktoś Ci napisze że jej nie masz nie znaczy że na Ciebie "naskakuje" tylko dyskutuje z tobą (o ile nie zaczyna Cię wyzywać i/lub używać wulgaryzmów itd.). Często też nie rozumiem zachowania niektórych ludzi którzy mogliby obrócić jakąś sytuację w żart a mimo to zaczynają się spinać i obrażać. To że popełnisz gdzieś błąd ortograficzny i ktoś Ci napisze że go popełniłeś to nie znaczy że on to robi złośliwie tylko zwraca Ci uwagę że na forum należy się zwracać poprawną polszczyzną i z należytym szacunkiem do drugiego człowieka. Rozumiem że na forum siedzą też osoby po 30 i po 40 które po prostu mogą nie pamiętać niektórych zasad ortograficznych ale jak widzę "muj" no to nie da się koło tego przejść obojętnie
 
Niezłe gównoburze są w dziale Dumster Fire. U nas rzeczywiście jest raczej spokojnie, po prostu pojawia się mnóstwo spamu. Myślę, że kilka osób może łatwo rozruszać dyskusję. Przynajmniej będzie wiadomo, kto się udziela i ma coś sensownego do powiedzenia.
 
może rzeczywiście przydałoby się coś na powitanie , anonse i dyskusje , żeby te konstruktywne dysputy ma temat kto więcej widział i zrobił były w odpowiednim miejscu , a nie przy każdym powitaniu
 
Jestem tu nowy, od kilku dni. Pierwszą rzeczą odruchowo jaką zrobiłem, szukałem informacji w wątkach u góry. Napisałem wpis, że jestem z Warszawy i chętnie kogoś poznam. Wpis został od razu przez admina przeniesiony do jakiegoś starego wątku z Warszawą. Tam nikt się nie udziela. Próbowałem nawiązać kontakt z osobami, które w tamtym starym wątku się wpisywały, ale zero odpowiedzi. Niektórzy bardzo dawno się logowali. W takiej formie nie ma zbyt wielu szans, żeby tutaj faktycznie kogoś poznać, jeśli nowe wpisy będą przerzucane do starych wątków, w których nikt się już nie udziela. Założyłem tu konto z jakaś nadzieją na poznanie fajnych chłopaków z podobnymi zajawkami, ale jakoś tracę zapał. Dlatego mam propozycję, żeby może admin kasował stare, martwe wątki i pozwalał jednak na dyskusje w nowych wątkach na górze, bo nikt nowy nie będzie przekopywał kilkudziesięciu czy kilkuset wątków, żeby tam się wpisać, gdzie szanse na odpowiedź są znikome, bo ludzie tam już dawno ze sobą nie rozmawiają. Automatycznym odruchem jest to, że się patrzy na górę, co nowego kto wpisał. Nie wiem, ja się na forach nie znam, ale mam wrażenie, że stara forma się nie sprawdza, bo takich osób jak ja, które mają dobre chęci, ale spotykają się tu z brakiem odpowiedzi, albo przerzucaniem wpisów do starych wątków jest tu pewnie sporo i kończy się to pewnie kasowaniem konta. To luźna sugestia, propozycja, żeby jakoś ożywić to miejsce i zrobić coś ze starymi, martwymi wątkami, a już na pewno nie przerzucać nowych wpisów do tych starych martwych wątków. Mam nadzieję, że ten chociaz nie zostanie nigdzie przerzucony i ludzie będą mogli się wypowiedzieć. Dziękuję
 
Nie widzę powodu, żeby trzymać przy życiu, dajmy na to, 10 wątków o samej Warszawie - powinien być jeden. Poza tym, jeśli przenoszę coś do innego wątku, to podbijam go na pierwsze miejsce. Zresztą, temat o zmianach na forum też jest i to na pierwszej stronie, dlatego Twoja wiadomość została przeniesiona. Przy tej okazji chciałbym też poprosić o nie pisanie kilku wiadomości jedna za drugą - korzystajcie z możliwości edycji wiadomości. Tak naprawdę jest lepiej.

Chyba najlepiej będzie, jeśli stworzę przypięte wątki, jeden dla każdego województwa, w których będzie można się przedstawiać i szukać kontaktu. Polska sekcja forum jest strasznie zagracona, a nowe osoby raczej nie patrzę, co już zostało napisane, tylko otwierają nowe wątki.
 
Zakladanie nowych wątków "bo w starych się nikt nie udziela" nie spowoduje, że nagle temat ożyje. Przez analogię: przekladanie tych samych pieniędzy do nowych portfeli nie sprawi, że się rozmnożą.
Pomysł z rozbiciem anonsów na wątki z podzialem na regiony/województwa jest jak najbardziej OK, wprowadzi nieco systematyki do tego chaosu, który jest obecnie.
 
Nie widzę powodu, żeby trzymać przy życiu, dajmy na to, 10 wątków o samej Warszawie - powinien być jeden. Poza tym, jeśli przenoszę coś do innego wątku, to podbijam go na pierwsze miejsce. Zresztą, temat o zmianach na forum też jest i to na pierwszej stronie, dlatego Twoja wiadomość została przeniesiona. Przy tej okazji chciałbym też poprosić o nie pisanie kilku wiadomości jedna za drugą - korzystajcie z możliwości edycji wiadomości. Tak naprawdę jest lepiej.

Chyba najlepiej będzie, jeśli stworzę przypięte wątki, jeden dla każdego województwa, w których będzie można się przedstawiać i szukać kontaktu. Polska sekcja forum jest strasznie zagracona, a nowe osoby raczej nie patrzę, co już zostało napisane, tylko otwierają nowe wątki.
Rozumiem. Jak mogę skasować to konto? Szukam w ustawieniach i nie mogę znaleźć opcji delate profile. Będę wdzięczny za pomoc.
 
Dlaczego chcesz usuwać konto - jeśli to nie tajemnica? No i takie, o ile wiem, załatwia admin.
 
Przecież jak w starym wątku ktoś coś napiszę, to on leci na górę. Poza tym, jeśli ktoś sobie zaczął ten wątek śledzić, to dostanie powiadomienie, że ktoś napisał.

Dużo większą szansa na kontakt z kimś że starego wątku, niż zakładanie nowego.
 
A w ogóle tego typu fora rzadko się regularnie odwiedza. Ja nieraz tu nie zaglądam przez kilka tygodni, a potem zaglądam częściej, i znowu przerwa.
 
Dziękuję.
Wiecie, jak widzę te nowe wątki, to robi mi się słabo. Muszę wreszcie usiąść i zrobić z tym porządku - jeden temat na województwo i już. Rozumiem, że nie wszyscy mieli wcześniej styczność z forami dyskusyjnymi, no ale są jakieś granice. Planuję też wątek w stylu "Zanim napiszesz wiadomość", może to da niektórym do myślenia.
 
Witam. Tak jestem nowy. Ale jak najbardziej jestem za uporządkowaniem na różne grupy. Np powitanie, województwa, zdrowie i różne inne z których bedzie wiadomo jakie info można tam znaleść. Pozdrawiam.
 
Ja bym dał takie usprawnienia.

Dedykowany - przypiety wątek do przywitania, i żeby w pierwszym poście byly wypunktowane przykładowe pytaniami, żeby coś o sobie napisać. Np. Co lubisz w zoo, jakie masz doświadczenie w zoo, jakie zwierzęta posiadasz, czego nie lubisz w zoo. Co jeszcze chcesz doświadczyć w zoo. Płeć, orientacja, co jeszcze chcesz dodać o sobie. Może też podobne pytania o seks....Oczywiście odpowiadnie dobrowolne, ale myślę, że to pomoże niektórym coś więcej o sobie napisać.

I wydzielone wątki na anonse, ale czy aż 16, na każde województwo osobno, czy może wszystko razem, albo podzielić Polskę na 4, góra na 5, centrum i 4 kierunki, to już nie wiem. I czy to mam być przyklejone, czy może być podforum, żeby to łatwo było znaleźć, to nie wiem, jakie są możliwości techniczne.
 
W sekcji ogłoszeń powstało 16 wątków wojewódzkich, co o tym sądzicie? Myślę, że dzięki temu poruszanie się po forum będzie łatwiejsze. Przepraszam za brak aktywności w ostatnim czasie, miałem zająć się tym już wcześniej, jednak nawał prywatnych spraw skutecznie mi to uniemożliwił.
 
ja sądzę , że to dodatkowych 16 wątków , a może wystarczyłby opis w profilu ? moim zdaniem byłoby najłatwiej
 
Back
Top