Zabawy z drukarką 3d

walcownik

Tourist
Wydruk niskiej jakości, taki próbny. Chciałem zobaczyć jak wyjdzie bo model składałem z dwóch oddzielnych, dziewczyny i psa. Poza tym jeszcze nie rozgryzłem ustawień. Drukuje sie jeszcze jeden z innym psem.

Attachments

• IMG_20220510_141048 — kopia.jpg
    IMG_20220510_141048 — kopia.jpg
    1.8 MB · Views: 42
  • IMG_20220510_141153 — kopia.jpg
    IMG_20220510_141153 — kopia.jpg
    1.6 MB · Views: 41

Polish Rat

Zooville Settler
Bardzo fajne aczkolwiek osobiście usunąłbym ten nadmiar materiału jakimś nożem do tapet. Nie mam pojęcia jak twardy jest to materiał więc może wystarczy to tylko papierem ściernym potraktować. Też chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało pomalowane bo to też może bardzo dużo pracy zrobić w tej "figurce"

walcownik

Tourist
To są wydruki w pla taki plastik z kukurydzy. Słabo się poddaje obróbce papierem ściernym. Widziałem pracę gościa który traktował takie wydruki szpachla do drewna. To są na razie wydruki w niskiej rozdzielczości i jeszcze nie rozgrylem tej drukarki. Inna sprawa że wydruk w wysokiej rozdzielczości zajmuje dużo czasu a przyznacie że nie są to wydruki które ... Chciałbym żeby ktoś znalazł 😆. Będę pracował dalej jeśli wam się podoba. Ale chyba "rozwinę" ten drugi model. Co myślicie?

Polish Rat

Zooville Settler
No nie są to wydruki które mógłbyś od tak postawić na szafce w przedpokoju ale to nie znaczy że wszystkie muszą być zrobione w taki "oczywisty" sposób. Możesz zrobić subtelniejsze które na pierwszy rzut oka nie będą znaczyły to co mają znaczyć. Na przykład jakieś wspólne zabawy i tak dalej. Na pewno pozwoli ci to trochę pewniej nad tym pracować bez obaw o to że ktoś to znajdzie a później możesz zacząć robić jakieś odważniejsze jak będziesz miał taką ochotę

SebX

Tourist
Jak dla mnie rewelka!
Uwierz że figurki takie jak ta znajdują swoich odbiorców i są eksponowane w kolekcjach. Sam w swojej mam statuetkę Babe & Ape na podstawie artworków Franka Cho i się nie wstydzę.
W jakiej skali było to co wydrukowałeś? Mi się podoba, dobry materiał pod dalszą obróbkę. Gdybyś coś takiego wydrukowałnw skali 1:4 albo 1:5 to nawet bym kupił bo w temacie figurkowym siedzę od dość dawna.

walcownik

Tourist
Hmm kurcze nad skala się nie zastanawiałem 😆. Ma jakieś 4cm wysokości. Próbowałem dzisiaj większą w wysokiej rozdzielczości ale drukarka zwariowała w 80% wydruku. Jutro zrobię próbę z ABS. Ale jak do tej pory miałem problemy z szybkim kurczeniem się materiału i odkształceniem wydruku. A w temacie próbowania na innych figurkach to nie takie proste bo na tych ustawieniach drukowałem dwie inne i wyszły super. A tutaj są problemy. Może na większym wydruku lepiej wyjdą szczegóły bo model dziewczyny którego użyłem jest bardzo dokładny anatomicznie.

walcownik

Tourist
No niestety. Próbowałem z innym ustawieniem modelu i znowu kicha... Na razie podchodzę do dużej figurki Ahsoki Tano. 11 godzin drukowania.